Civitas Fidelissima Történelmi Vetélkedő MINI kategóriájának eredményei

Lezárult az általános iskolák 5-8. évfolyamos diákjait megszólító Civitas Fidelissima Törénelmi Vetélkedő MINI alkotói pályázata. Valamennyi beküldött pályamű megtekinthető 2021 decemberében a soproni Liszt Ferenc-központban.

A CFTV MINI pályázatára meghosszabbított határidővel, 2021. június 11-ig küldhették be alkotásaikat a jelentkező diákok egyénileg, vagy maximum 3 fős csapattal.

Több mint 60 kreatív mű érkezett be az ország minden tájáról, mintegy 100 diák közreműködésével. A pályaművek között számos festmény, rajz és plakát mellett különböző makettek és egyedi alkotások is elkápráztatták a zsűritagokat.

A beküldött alkotások a centenáriumi programsorozat részeként, egy kiállítás formájában tekinthetők meg a Liszt Ferenc Konferencia és Kulturális Központban, 2021 novemberétől 2022 januárjáig.

Az értékelés során a zsűri külön-külön értékelte az egyéni és a csoportos alkotásokat, valamint külön kategóriában díjazták a maketteket is. Az egyedi, kreatív ötleteket pedig különdíjjal jutalmazta a zsűri.

A pályázaton az alábbi eredmények születtek:

Egyéni kategória:

I. helyezett - Farkas Ajsa Anna (Fekete István – Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Ajka)



II. helyezett  - Schmidt Zsófia (Mogyoródi Szent László Általános Iskola, Mogyoród)



III. helyezett - Laki Borbála (Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, Sopron)



IV. helyezett - Rózsa Kitti (Szegedi Fekete István Általános iskola, Szeged)



V. helyezett - Létai Gabriella Dóra (Széchényi Ferenc Általános Iskola, Fertőszéplak)



Csoportos kategória

I. helyezett -  Magyarok maradunk! - Németh Raul, Pénzes Bálint (Bágyogszováti József Attila Általános Iskola, Bágyogszovát)



II. helyezett - Ajkai alkotók - Muszáj Nóra, Frencsik Lili, Darvas Fanni Marianna (Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium, Ajka)



III. helyezett - Beledi Amazonok - Gazsó Nikolett Amina, Horváth Cecília Lilla, Seucz Laura (Beledi Általános Iskola, Beled)



IV. helyezett - Fenyőtoboz - Pregardt-Paur Eszter, Pongrácz Jázmin, Kubinszky Armand (Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola - Deutsche Nationalitätenschule Ödenburg, Sopron) 



V. helyezett - Nem! Nem! Soha! - Ónodi Noémi, Somos Jázmin Éva (Koroknay Dániel Tehetséggondozó Általános Iskola, Mád)



Makett:

I. helyezett - Civitas Deák - Némedi Péter, Nemes Benedek István, Kanyó András (Fehérgyarmati Deák Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Fehérgyarmat)



II. helyezett - SopKa - Imre Kata (Peresztegi Általános Iskola, Pereszteg)


IIIl. helyezett - Kékfrankók - Németh Nikolett, Tömböly Dóra (Beledi Általános Iskola, Beled)



Különdíj:


Viribus Unitis csapat - Karszi Lili Éva, Fekete Zita, Szabó Zsóka (Szekszárdi Dienes Valéria Általános Iskola, Szekszárd)



Bíró Kolos Tiván - Képregény (Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolája, Eger)



A pályázatra beküldött összes alkotás megtalálható a Galéria menüpont alatt található.


Gratulálunk minden kreatív pályaművet beküldő diáknak!